Cennik skupu platyny, palladu, rodu dla klientów biznesowych. Zajmujemy się skupem metali szlachetnych tylko od klientów biznesowych. Nie skupujemy metali szlachetnych od klientów detalicznych.

Surowiec

Aktualna cena

Jednostka

Platyna Pt99 druty, blaszki, wylewki itp.

Aktualna cena

27.20 €

Jednostka

g

Platyna druty termopar Pt+Rh typ B

Aktualna cena

36.50 €

Jednostka

g

Platyna druty termopar Pt+Rh typ R

Aktualna cena

30.60 €

Jednostka

g

Platyna druty termopar Pt+Rh typ S

Aktualna cena

30.00 €

Jednostka

g

Platyna Pt+Ir2-3% tygle i parownice

Aktualna cena

28.50 €

Jednostka

g

Platyna Pt+Ir2-3% akcesoria laboratoryjne

Aktualna cena

28.50 €

Jednostka

g

Pallad Pd99 druty, blaszki, wylewki

Aktualna cena

24.00 €

Jednostka

g

Pallad Pd30 styki i druty

Aktualna cena

6.50 €

Jednostka

g

Stopy metali zawartością Platyny (do wyceny)

Aktualna cena

1.00 €

Jednostka

g

Stopy metali zawartością Rod Rh (do wyceny)

Aktualna cena

1.00 €

Jednostka

g

* ceny maja charakter poglądowy i nie stanowią oferty

Skup platyny:
Platyna wywodzi się z grupy platynowców i jest jednym z najdroższych metali szlachetnych, dzięki czemu uzyskała też przydomek „białego złota”, ponieważ w okresie ostatnich 25 lat były momenty iż cena platyny była wyższa nawet 3 krotnie od ceny złota przez co odzysk platyny ze złomu był bardzo popularny. Na obecną chwilę cena tego metalu jest zbliżona do ceny złota. Platyna ma najczęściej zastosowania w przemyśle, medycynie i rzadziej w jubilerstwie gdzie jednak króluje złoto.  Należy też podkreślić, iż platyna jako jeden z bardzo nie wielu metali szlachetnych nie wchodzi w reakcje z większością kwasów, metali i gazów, przez co nadaje się idealnie jako katalizator w różnych dziedzinach. Ciekawostką jest też iż jak na złoto lub srebro człowiek może mieć uczulenie to na platynę już takiej możliwości nie ma.

Handel platyną jest prowadzony w różnych postaciach tego metalu, a najpopularniejszą jest: druty platynowe, blaszki platynowe, tygle, przykrywki, różne produkty platynowe, pierścionki, siatki katalityczne z platyny, siatki oraz elektrody platynowe.


Skup palladu:

Pallad jako czwarty najdroższy metal z grup platynowców posiada ciekawą historię cenową. Na początku cena palladu była na stosunkowo niskim  poziomie by z czasem cena palladu urosła do prawie połowy ceny platyny. Na początku pallad był wykorzystywany najczęściej w przemyśle elektronicznym i zbrojeniowym.
Z czasem jednak okazało się iż pallad posiada nie mniej lepsze właściwości katalityczne niż platyna. Przez co zaczął być stosowny na masową skalę w przemyśle katalizatorów i z tego powodu jego cena w ostatnich latach prawie się potroiła. Skup palladu jest dokonywany w kilku postaciach: druty palladowe, blaszki palladowe, siatki palladowe, różnego rodzaju stopy palladowe, kondensatory palladowe.