handel złomem metali


szlachetnych
rzadkich
kolorowych
Masz pytanie? Zadzwoń:

+48 17 77 88 108


lub skorzystaj z
formularza kontaktowego
Strona główna Cennik - skupu Skup platyny


Skup platyny

Nazwa Cena (netto zł/g)
1. Platyna z rodem (PtRh) Pt70-80 Rh20-30 159.00
2. Platyna drut z termopar (typ S i R) 122.00
3. Platyna drut z termopar (typ B) 135.00
4. Platyna tygle, siatki, blaszki, 100.00
5. Platyna biżuteria 950 99.00
6. Platyna z irydem od 10-20% 92.00
7. Platyna inne wytopy do wyceny. Skontaktuj się z Biurem Handlowym 0.01
8. Rod, Iryd, Ren, Ruten do wyceny. Skontaktuj się z Biurem Handlowym 0.01

Aktualny na dzień: 18.09.2019

Krótki opis:

 

Platyna wywodzi się z grupy platynowców i jest jednym z najdroższych metali szlachetnych, dzięki czemu uzyskała też przydomek „białego złota”, ponieważ w okresie ostatnich 25 lat były momenty iż cena platyny była wyższa nawet 3 krotnie od ceny złota przez co odzysk platyny ze złomu był bardzo popularny. Na obecną chwilę cena tego metalu jest zbliżona do ceny złota.
Platyna ma najczęściej zastosowania w przemyśle, medycynie i rzadziej w jubilerstwie gdzie jednak króluje złoto.

 

Należy też podkreślić, iż platyna jako jeden z bardzo nie wielu metali szlachetnych nie wchodzi w reakcje z większością kwasów, metali i gazów, przez co nadaje się idealnie jako katalizator w różnych dziedzinach. Ciekawostką jest też iż jak na złoto lub srebro człowiek może mieć uczulenie to na platynę już takiej możliwości nie ma.

 

Handel platyną jest prowadzony w różnych postaciach tego metalu, a najpopularniejszą jest: druty platynowe, blaszki platynowe, tygle, przykrywki, różne produkty platynowe, pierścionki, siatki katalityczne z platyny, siatki oraz elektrody platynowe.

Skup platyny przez naszą firmę jest prowadzony też na odległość w takich miejscowościach jak: Rzeszów, Kraków, Katowice, Kielce, Lublin, Warszawa, Radom, Łódź, Poznań, Wrocław, Opole, Toruń, Kutno i Bydgoszcz.

 

Przykładowe zdjęcia:

 

Skup platyny, druty, blaszki, złom – Buying or Sell platinum wires, plaques, scrap platinum    Złom platyny, blaszki, tygle, elektrody, parownice – Buying or selling scrap platinum plate, crucibles, electrodes, dishes